POLICIJSKA UPRAVA OSJEČKO – BARANJSKA
Trg Lavoslava Ružičke 1, 31 000 Osijek, tel.: +385 31 237 111
osječko-baranjska uprava > Vijesti > Na natjecanju Prvi za Hrvatsku sudjelovalo pet policajaca PU osječko - ...

Na natjecanju Prvi za Hrvatsku sudjelovalo pet policajaca PU osječko - baranjske

15. svibanj 2018. -

Na ovogodišnjem natjecanju za najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske „Memorijal bojnik Davor Jović – Prvi za Hrvatsku 2018.“, koje se od 7. do 12. svibnja održalo u Vukovarsko-srijemskoj županiji, sudjelovala su četiri policajca Interventne jedinice policije Osijek te jedan policijski službenik Specijalne jedinice policije Osijek.

Stazu dugu 40 kilometara s brojnim preprekama i izazovima završilo je svih 19 policijskih službenika. Policijski službenik Specijalne jedinice policije Osijek Angel Milišić – Zečević zauzeo je dvanaesto mjesto, dok je policijski službenik Interventne jedinice policije Dejan Aman zauzeo 32. mjesto, Marko Jelkić 39. mjesto, Mario Marioli 53. i Bernard Bradač 63. mjesto.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je 150 natjecatelja od kojih je 98 pripadnika Hrvatske vojske, među njima i tri žene, 19 pripadnika Ministarstva unutarnjih poslova te 32 pripadnika oružanih snaga zemalja partnera iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Francuske, Italije, Kosova, Litve, Makedonije, Slovenije, Sjedinjenih Američkih Država, odnosno Nacionalne garde Minnesotte. Od ukupnog broja sudionika, utrku je završilo 109 natjecatelja.

Ovogodišnje natjecanje za najspremnijeg pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske sedmo je u nizu koje se provodi po sadašnjem natjecateljskom konceptu. Prvo takvo natjecanje održano je 1997. u Kninu, pod nazivom "Prvi do Knina, prvi do slobode", a njegov pobjednik bio je bojnik Davor Jović. U znak sjećanja na njega i u ime odavanja priznanja junaku Domovinskog rata, natjecanje od ove godine nosi naziv „Memorijal bojnik Davor Jović – natjecanje Prvi za Hrvatsku“.